Hobby

Monety z Aliexpress: Fantastyczne Repliki Starych Numizmatów

Aliexpress jest z pewnością światowym centrum sprzedaży replik monet dosłownie każdego rodzaju, a te cieszą się popularnością wśród numizmatyków-hobbystów, którzy bardzo chętnie kupią ich egzemplarze. Co ciekawe, w chińskim Aliexpress znajdziemy świetne repliki monet nie tylko starożytnych i z całego świata, ale nawet… polskie monety z XVI wieku i inne. Oprócz tego są tam pamiątkowe medale i oryginalne numizmaty, takie jak metalowy Bitcoin. Oczywiście, należy pamiętać, że są to repliki, a nie oryginał, ale tak czy inaczej popyt na nie jest duży. W końcu któż z nas nie chciałby mieć w swojej kolekcji monety wybitej dla Juliusza Cezara, albo Zygmunta August – lub chociaż jej kopii.

Zobaczcie monety jakie można kupić na Aliexpress, aby dodać do swojego numizmatycznego albumu czy odsprzedawać je z zyskiem na Allegro.

Złoty Bitcoin – prawdziwy Bitcoin jest co prawda monetą istniejącą tylko jako zbiór bajtów, wartością w elektronicznym łańcuchu Blockchain i istniejącą tylko w Internecie, ale ten chiński Bitcoin możecie dodać do swojej kolekcji już za grosze (około 1 zł z wysyłką za 5 złotych), albo sprzedawać w internecie. Blockchain, ale w formie fizycznej. Bardzo fajny pomysł na prezent dla entuzjastów tej cyfrowej waluty przyszłości. Wykonana ze stopów o kolorze złota, na ogół miedzi, niklu, cynku. Dostępna w kilku wariantach i bardzo popularna.

Reichsmarka – ta moneta była w użyciu od XIX wieku aż do 1944 roku i dostępna jest w kilku wersjach. Oczywiście nie jest to oryginał i nie jest wykonana ze złota, a jedynie ze stopu który imituje ten metal. Znajdujący się na niej napis głosi „Deutsches Vaterland” – „Niemiecka Ojczyzna” Znakomita propozycja dla kolekcjonerów numizmatów z okresu około II Wojny Światowej, albo dla rekonstruktorów historycznych odtwarzających żołnierzy Wehrmachtu z pierwszej albo drugiej Wojny Światowej, którzy chcieliby dodać coś ciekawego do posiadanych akcesoriów. Tylko około 10 złotych z darmową wysyłką do Polski.

Emblemat amerykańskich spadochroniarzy z II Wojny Światowej – to inny ciekawy gadżet dla rekonstruktorów i amatorów numizmatów. Te „skrzydełka spadochroniarza” otrzymywali żołnierze którzy przeszli kurs spadochronowy. Nie musisz już skakać w Normandii aby je zdobyć! Tylko 5 złotych z dostawą do Polski, więc można je sprzedawać z dużym zyskiem na Allegro.

Sto sztuk antycznych chińskich monet – te starożytne chińskie monety mają charakterystyczną dziurkę w środku, co pozwalało na nawijanie ich na sznurek. Wykonane ze stopu cynku, dzisiejsi Chińczycy noszą je jako amulety. W rzeczywistości to mieszanina monet z kilku stuleci. Super cena tylko około 15 złotych za 100 sztuk, więc można rozłożyć na mniejsze paczki i sprzedawać drożej na Allegro albo dodawać jako prezent do jakichś orientalnych produktów.

moneta aliexpress

Półdolarówka z 1918 roku – Ta świetnie wyglądająca replika monety z napisem „In God We Trust” oraz „Liberty”, wykonana została na stulecie stanu Illionis w 1918 roku jest znakomitej jakości. Bardzo popularna wśród kolekcjonerów z całego świata i sprzedały się już jej setki egzemplarzy. Około 8 złotych z wysyłką do Polski, a sprzedawca ma w swojej ofercie także wiele innych ciekawych numizmatów, więc warto go sprawdzić.

rubel aliexpress

Rubel Radziecki z 1925 roku – Jeśli kolekcjonujecie memorabilia z ZSRR, albo sprzedajecie je w swoim sklepie, warto zaopatrzyć się w tą niepowtarzalną monetę przedstawiającą robotnika z młotem, a po drugiej stronie symbole Związku Radzieckiego. Gospodarka planowa Związku Radzieckiego wypuszczała bardzo wiele znakomitych medali i socjalistycznych pamiątek, niestety nie była już tak dobra w zapewnieniu ludziom chleba. Świetna moneta w stylu retro, która będzie dumnie gościć w klaserze każdego numizmatyka. Rewelacyjny przykład socrealizmu, za mniej niż 9 zł z darmową wysyłką do Polski.

replika monety rosyjskiej

Rubel Piotra I Wielkiego – a to inna świetna replika, rubel największego cara Rosji z 1719 roku. Bardzo widowiskowa moneta o świetnej jakości. Przedstawia największego władcę carskiej Rosji stylizowanego na rzymskiego cesarza. Ponad 100 sprzedanych egzemplarzy na Aliexpress, a dodatkowo sprzedający dorzuca jeszcze darmowy gift (na ogół jest to inna moneta).

Zobaczcie jeszcze więcej monet na Aliexpress, klikając w link poniżej. Można tam znaleźć rewelacyjne odkrycia, wiele z nich produkowane w krótkich seriach które już się nie powtarzają – a to wszystko najczęściej z darmową dostawą do Polski i oczywiście w bardzo dobrych cenach.

zobacz monety aliexpress

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby napisać komentarz

Polub nas na Facebooku