Elektronika i AGD Poradniki Aliexpress

Najlepsze oczyszczacze powietrza z Aliexpress

Nie da się ukryć, że smog w naszym kraju daje się każdemu we znaki. Po Bułgarii i Rumunii, Polska jest krajem o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Unii Europejskiej i cząsteczki zawieszone to nie tylko kwestia zapachu sadzy i dymu, ale przede wszystkim negatywny wpływ na zdrowie całej rodziny. Jak się szacuje, smog to nie tylko choroby płuc, ale wywołuje także nowotwory, spowalnia rozwój intelektualny dzieci i powoduje migreny. Rozwiązanie tej sytuacji jest proste: wystarczy postawić w domu oczyszczacz powietrza, urządzenie które bardzo skutecznie filtruje smog i zatrzymuje cząsteczki zawieszone w filtrze. Jakość powietrza naprawdę się poprawia i jest wyraźnie odczuwalna.

Przede wszystkim jednak powietrze jest znacznie zdrowsze – a my możemy odetchnąć pełną piersią. A gdzie kupić oczyszczacz powietrza? Oczywiście najlepiej na Aliexpress, ponieważ w tym chińskim portalu możemy skorzystać z wielu dostępnych ofert najlepszych oczyszczaczy, oczywiście z darmową dostawą do Polski.

Oczyszczacze powietrza z Aliexpress

xiaomi oczyszczacz powietrza aliexpress

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier – z wysyłką PL

Xiaomi Air Purifier 3 to po najlepszy wybór wśród oczyszczaczy. Ten sprawdzony oczyszczacz potrafi dostarczyć aż 400 metrów sześciennych powietrza na godzinę i posiada precyzyjny laserowy czujnik ilości cząstek PM2.5, który pozwala na wyświetlanie jakości powietrza, a także temperatury i wilgotności na wyświetlaczu. Jest dość wysoki, co jest niezbędne do efektywnego czyszczenia, ale na podłodze zajmuje nie więcej miejsca niż powierzchnia kartki papieru.

Najbardziej efektywny w powierzchni do 48 metrów kwadratowych, do większych mieszkań i domów oczywiście można zaopatrzyć się w kilka sztuk tych urządzeń. Ma trzy tryby pracy: auto, nocny i aplikacja. Ten trzeci pozwala na szczegółowe dostosowanie ustawień z poziomu aplikacji na telefonie, w tym uruchomienie harmonogramu godzin w jakich ma pracować albo automatyczne włączanie po przekroczeniu określonej ilości zanieczyszczeń powietrza. Pierścień na środku oczyszczacza wskazuje też kolorem jakość powietrza: zielony – dobre, pomarańczowy – wymaga poprawy, czerwony – złe. Bardzo fajny, minimalistyczny design urządzenia w kolorze białym, który będzie pasował do wszystkich wnętrz i świetna jakość wykonania jak przystało na Xiaomi.

Dostępny w oficjalnym sklepie Xiaomi ze sprzętem domowym na Aliexpress, w cenie 668,98 zł, ma nawet dostawę z polskiego magazynu Aliexpress, co oznacza, że przyjdzie do was w ciągu kilku dni i bez formalności celnych. Należy wybrać opcję Poland na stronie produktu, aby oczyszczacz był wysłany z lokalnego magazynu.

xiaomi oczyszczacz polskaJak widać, bardzo chętnie wybierany przez klientów z Polski. Właściwie to wygląda, jakby Polacy wykupili ich 90%. Nieprzypadkowo mamy najsłabsze powietrze w Unii Europejskie po Bułgarii i Rumunii.

I to właściwie jest najlepszy wybór. Alternatywnie możecie kupić ten sprzęt także od sprzedawcy Perfection Technology. Na Aliexpress zaopatrzycie się również w filtry.

Filtry do oczyszczaczy powietrza na Aliexpress

Oczyszczacz nie mógłby skutecznie czyścić powietrza, gdyby nie znajdujący się w nim filtr HEPA. To zasadnicza część urządzenia, pochłaniająca cząteczki zawieszone PM2.5 i PM10. Jeden filtr powinien wystarczyć na 4-6 miesięcy pracy. Pokrywa to  cały sezon smogowy, a więc oznacza, że będziemy go zmieniać mniej więcej raz do roku – ewentualnie częściej jeśli zanieczyszczenie w naszej okolicy jest bardzo wysokie.

filtr oczyszczacz powietrza

Najbardziej popularny filtr dostępny jest od sprzedawcy Filterhualv Store, specjalizującego się w produkcji filtrów. Są to zamienniki, posiadające te same właściwości co oryginalne filtry Xiaomi i pasujące do obecnie wszystkich oczyszczaczy Xiaomi Mi 1/2/2S/3 oraz 3 Pro. Cena to około 80-90 złotych, a dodatkowo sprzedawca ma w ofercie pasujące kółka do oczyszczacza, pozwalające łatwo przemieszczać urządzenie w domu.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza na Aliexpress?

A oto kilka powodów, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza i uruchomić go w swoim domu.

1. Bardzo przydatny w domu ze zwierzętami

Dobrze działający oczyszczacz z filtrem HEPA wychwytuje cząsteczki sierści psów, kotów, albo innych zwierząt domowych – nie wspominając już o roztoczach, które żyją w kurzu. Bardzo wielu właścicieli zwierząt domowych cierpi na alergie i jeśli chcesz odetchnąć swobodnie, po prostu włącz oczyszczacz. Wyeliminuje on także nieprzyjemne zapachy sierści albo kociej kuwety.

2. Pochłania dym papierosowy

Jeśli w waszym domu się pali (co raczej odradzamy), to oczyszczacz poradzi sobie z dymem papierosowym. Po prostu włącz urządzenie i pozbądź się nikotynowego dymka. Zdrowe powietrze na wyciągnięcie ręki.

3. Niskie zużycie energii

Nowoczesne oczyszczacze nie zużywają dużo energii: w zwykłym trybie to tylko kilkanaście wat, dzięki czemu nie zapłacisz wiele za energię. Są to też bardzo ciche urządzenia i szum jest właściwie niemal niesłyszalny, szczególnie po włączeniu trybu nocnego, takiego jak w urządzeniach Xiaomi.

4. Łatwe sterowanie

Sterowanie jest proste: włącz go i urządzenie samo dostosuje prędkość działania do zanieczyszczenia. Dzięki temu oszczędza energię, pracując wtedy, kiedy potrzeba. Możesz także ustawić harmonogram pracy i włączyć sprzęt kiedy jesteś w pracy. Oczyszczacze Xiaomi można nawet włączyć do twojego systemu Smart Home i połączyć z innymi czujnikami albo sterować głosowo.

5. Poradzi sobie także z pleśnią

Jeśli masz problem z pleśnią w domu, oczyszczacz pomoże rozprawić się także i z zarodnikami, osadzającymi się na murach, meblach i wykładzinach. Oczyszczacz zmniejsza nieco wilgotność w domu i przede wszystkim filtruje zarodniki z powietrza. Pleśń jest bardzo szkodliwa dla zdrowia, dlatego warto z nią skutecznie walczyć.

Zmiany w naszym kraju zachodzą bardzo powoli, a zatem jeszcze nie prędko powietrze w naszym sąsiedztwie zmieni się na lepsze, przy tak wielu kopcących kominach oraz dymiących samochodach z silnikiami Diesla. Życzymy czystego wszystkim czystego powietrza, a póki co warto zainwestować w oczyszczacz z Aliexpress!

oczyszczacze powietrza Aliexpress

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby napisać komentarz

Polub nas na Facebooku