Hobby

Najdziwniejsze rzeczy z Polski na Aliexpress – cz. 2

Nie ma rzeczy której nie wyprodukowaliby Chińczycy. Zapraszamy na drugą część przewodnika po dziwnych przedmiotach „z Polski”, które jednak pochodzą z Państwa Środka:

Chiński zegarek „Legia Warszawa” – $21.99

zegarek Legia Warszawa

Legia awansowała po raz pierwszy od wielu lat do Ligi Mistrzów, a więc czemu by nie uczcić tego jakimś „polskim” gadżetem? Chińczycy najwyraźniej śledzą sport, bo mają i dla nas taki oto zegarek, dostępny w atrakcyjnej cenie $21.99 USD, oczywiście z bezpłatną wysyłką. Kupujący Polacy zachwalają go w komentarzach. Posiada nawet pasek w barwach klubowych!

Koszulka „GROM” – $18.17

koszulka grom

Zostań prawdziwym twardzielem i załóż tą chińską koszulkę. Jak podkreślają recenzje, jakość i materiał są jednak znakomite. Dostępne są także inne wzory, m.in. sił specjalnych Izraela i RPA.

„Oryginalne” 5 złotych z 1936 roku – $1.95 USD

5 złotych pln moneta 1936

5 złotych polskich z 1936 roku z jakąś żaglówką. Ciekawe ile takich monet trafia później na Allegro? Sprzedawca ma także wiele innych „oryginalnych” monet. Kupują Polacy i Rosjanie.

Złoty banknot 50 złotych z Janem Pawłem II –  $4.78 USD

banknot Jan Paweł 2 złoty

Okolicznościowy banknot z Papieżem-Polakiem, rzekomo wykonany z 24-karatowego złota – ale nie liczyłbym na to. Posiada nawet „certyfikat” oryginalności.

Grosz Stefana Batorego z 1582 roku – $1.95 USD

grosz Stefana Batorego 1582

Kolejne „polskie” kuriozum Made in China. Sprzedawca ma wiele monet, także na przykład z Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Ciekawe, czy takie egzemplarze znajdziemy w muzeach?

Obudowa do telefonu „Husarz z mechem 1920” – $1.64 USD

husarz obudowa do telefonu

Nadruk pochodzi z serii ilustracji alternatywnej historii Polski z 1920 roku Jakuba Różalskiego, w której gigantyczne roboty – mechy i kawaleria na niedźwiedziach walczy z bolszewikami. Te obudowy pasują do różnych telefonów znakomitej marki Xiaomi i z pewnością nic podobnego nie kupimy w polskich sklepach, więc akurat to ciekawy wybór.

Koszulka „Poland” – $7.99 USD

koszulka Poland z Chin

Nie potrafimy objaśnić tej koszulki. Ale są ludzie którzy ją kupili.

8. Dywizja Piechoty Wehrmachtu – 1939 – figurki dla modelarzy – $16.80 USD

dywizja piechoty 1939

Dragon to chiński producent modeli, który jak widać przygotował także serię do Kampanii Wrześniowej. W środku znajdziemy trzech żołnierzy niemieckich i oficera polskiego w 48 częściach do sklejenia, pomalowania i postawienia na jakiejś ładnej dioramie. Skala 1/35.

Polski lansjer Napoleona – mini-diorama $17.35 USD

lansjer polski Napoleona

Jak mawiał Napoleon, otaczający się Polakami i mający kochankę z Księstwa Warszawskiego – „Jeśli czegoś nie da się zrobić – wyślijcie tam Polaków”, co miało podkreślać ułańską fantazję i wyobraźnię narodu znad Wisły walczącego o wolność waszą i naszą. To kompletna diorama przedstawiającego wąsatego lansjera polskiego, siedzącego na studni. Model oczywiście należy skleić i pomalować i jest to z pewnością duża gratka dla miłośników epoki napoleońskiej. Wykonana z żywicy modelarskiej, której używa się w produkcji modeli o dużej ilości szczegółów.  Skala 1/35.

 

Aliexpress pełen jest interesujących, a czasem dziwnych przedmiotów w najczęściej bardzo dobrych cenach. Chcesz zobaczyć więcej „polskich” przedmiotów z Aliexpress? Przeczytaj także część I przewodnika i przekonaj się, co jeszcze wymyślili Chińczycy.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby napisać komentarz

Polub nas na Facebooku