Poradniki Aliexpress

Jak ocenić sprzedawcę na Aliexpress?

Aliexpress posiada bardzo rozbudowany system ocen od kupujących, pozwalający zdecydować o tym, czy warto kupić i czy sprzedawca jest godny zaufania. Oceniana jest zarówno transakcja ogólnie, jak i bardziej szczegółowe cechy przedmiotu. Opiszemy tutaj jak dodawać oceny po zakupie oraz wskażemy gdzie można znaleźć komentarze do produktów.

Aby rozpocząć ocenę, wybieramy przycisk „Confirm Goods received„, który pozwoli nam zatwierdzić sprzedawcy, że otrzymaliśmy przedmiot i dokonamy jego oceny.

tracking na Aliexpress

Następnie na kolejnej stronie klikamy w pole obok przedmiotu który chcemy ocenić, zaznaczając go i ponownie wybieramy „Confirm Goods received„:

potwierdzenie aliexpress

Teraz możemy już dodać nasz Feedback, czyli ocenę przedmiotu która będzie wyświetlać się na karcie sprzedawcy.

feedback Aliexpress

Uzupełniamy tutaj następujące pola:

  • „Please rate this transaction” – Ogólna ocena transakcji i przedmiotu w skali 1-5 gwiazdek,
  • Komentarz – opis transakcji i przedmiotu,
  • „Upload pictures” – możemy tutaj załączyć zdjęcie naszego przedmiotu, co jest zupełnie dowolne,
  • „Accuracy of product description” – czy sprzedawca napisał celny i odpowiadający prawdzie opis? W skali 1-5,
  • „Communication with the seller” – kontakt ze sprzedawcą. W skali 1-5,
  • „Shipping time” – czas dostawy. W skali 1-5. Pamiętajmy, że w przypadku przesyłek z Chin dostawa nie zależy najczęściej od sprzedawcy, a od samej Poczty Chińskiej, która wysyła do Polski paczki drogą lotniczą w momencie w którym w terminalu nazbiera się ich odpowiednia ilość do naszego kraju. Rezultatem jest duża różnica w czasach dostarczenia, nawet od tego samego sprzedawcy: czasem może to być tydzień, a niekiedy nawet 2 miesiące.

Na koniec napiszmy jeszcze kilka słów o przeglądaniu ocen. Aby wejść do panelu z ocenami, klikamy w zakładkę „Feedback”, znajdującą się pod opisem produktu. W nawiasie znajduje się liczba wystawionych ocen – kilkanaście tysięcy tak jak na zdjęciu poniżej to już bardzo dużo, oraz rozkład w skali 1-5 gwiazdek. Jeśli przedmiot osiągnął ocenę co najmniej 4,5 na 5 – możesz go w ciemno kupować.

Aliexpress Feedback

Przycisk „Translate to English” pozwoli ci automatycznie przetłumaczyć wszystkie opisy i komentarze na angielski (wykorzystane jest w tym celu Google Translate). Bardzo często zdarza się, że zwłaszcza Rosjanie kupujący na Aliexpress nie znają angielskiego i piszą w swoim języku – to pomoże ci zrozumieć i przeczytać opisy,

ocena produktu Aliexpress

Po rozwinięciu ocen możemy także przejrzeć zdjęcia samych komentujących i przeczytać komentarze. Jeśli zdecydujecie się na załączenie własnego zdjęcia w ocenie, pamiętajcie żeby pozostawić przy tym anonimowość!

Polub nas na Facebooku