Poradniki Aliexpress

Dropshipping z Aliexpress: Jak to działa?

Zapewne nieraz słyszeliście już tą tajemniczą nazwę – dropshipping i zastanawiacie się jak to działa. Otóż jest to zupełnie proste: polega to na tym, że sprzedajecie towar kupującemu, którego nie macie w magazynie. Polega to na wyszukaniu na Aliexpress atrakcyjnych produktów, które nie jest łatwo kupić w Polsce, lub są one droższe, wystawieniu na Allegro albo we własnym sklepie internetowym, a po każdym zakupie zamówienie produktów z Aliexpress z wysyłką na kupującego z Polski. Jest to więc sklep bez ryzyka.

Zalety dropshippingu z Aliexpress

 • Nie trzeba robić inwestycji na start. Nie musisz mieć kapitału ani magazynu aby przechowywać towar.
 • Nie ma problemu z niesprzedanym towarem. Zamawiasz na Aliexpress produkty na bieżąco i wysyłasz je do kupujących zgodnie z zamówieniami.
 • Obsługa całej procedury jest prosta i nie potrzebujesz lokalu. Możesz to robić z domu.

Oczywiście dropshipping ma też swoje wady w porównaniu z wcześniejszym zakupem towaru z Aliexpress: przede wszystkim nie masz możliwości kontroli jakości towaru i wysyłka trwa dłużej. Jeśli jednak nie chcesz inwestować w produkty, kupując je do swojego magazynu, jest to ciekawa propozycja zarobku dla osób które nie chcą inwestować w produkty, tylko zacząć od razu zarabianie.

Dropshipping z Aliexpress: Jak zarabiać?

Dropshipping dosłownie znaczy „zrzut”.To całkiem proste i zgodne z regulaminem Allegro, czy też waszych sklepów internetowych.

 1. Załóż konto na Allegro lub wykorzystaj już istniejące (alternatywnie możesz stworzyć własny sklep internetowy, co też nie jest trudne)
 2. Wyszukaj ciekawe kategorie i przedmioty do sprzedaży (na początek możesz skorzystać z propozycji jakie znajdziesz w portalu Alizakupy)
 3. Wystaw aukcje i produkty
 4. Czekaj na sprzedaż i po osiągnięciu sprzedaży zamawiaj na Aliexpress, z podaniem adresu wysyłki kupującego
 5. Powtarzaj i zarabiaj!

Ważną informacją jaką musicie zamieścić jest jednoznaczne oświadczenie, że dostawa będzie pochodzić z zagranicy i że sprzedający otrzyma paczkę w dłuższym terminie – nawet do 60 dni. Przesyłki z Aliexpress nie dochodzą w końcu w krótkim czasie, dlatego kupujący musi być o tym jednoznacznie poinformowany, choćby po to, aby nie wystawiał negatywnych komentarzy. Stwórz w tym celu rozbudowaną stronę „O mnie”, a dodatkowo dodaj odpowiednie informacje w szablonach automatycznych maili, które możesz zdefiniować w Allegro.

To samo dotyczy zakupów w waszym sklepie internetowym przez dropshipping. Jest to nawet łatwiejsze, ponieważ wystarczy tutaj tylko dodać informację do odpowiedniego pola w interfejsie produktów sklepu internetowego.

Wskazówki dropshippingowe

A oto kilka wskazówek które ułatwią wam dropshippingowy handel z Aliexpress:

 • Aliexpress już dawno przestał być portalem który wysyła towar wyłącznie z Chin. Wielu sprzedawców posiada magazyny w Europie (nawet w Polsce!), a zatem możesz liczyć na szybką wysyłkę. Magazyn wybierzesz, klikając w przycisk pod napisem „Ships From:”

 • Porównuj ceny u różnych sprzedawców Aliexpress i wybierz tych, którzy oferują najlepsze oferty (to oczywiste), ale dodatkowo tych, którzy mają dobre recenzje i odpowiednio dużą liczbę opinii. Regułą powinno być zamawianie tylko u tych, którzy mają ocenę co najmniej 90% i minimum sto komentarzy.
 • Przed rozpoczęciem sprzedaży, warto skontaktować się ze sprzedawcami na Aliexpress (używając prostego angielskiego), aby wypytać ich o dodatkowe zniżki i rabaty. Chińczycy bardzo chętnie obniżają cenę, jeśli kupujesz u nich więcej.
 • Do każdej aukcji warto napisać dobry opis, który nie jest skopiowany od innych sprzedających – oryginalna treść zwiększa pozycję w Google i sprawi, że osiągniesz więcej konwersji (czyli zakupów).
 • Wielu sprzedawców Aliexpress oferuje kupony przy zakupach za określoną kwotę. Wykorzystaj je, aby obniżyć jeszcze cenę i osiągnąć lepsze marże na dropshippowanych produktach.

Dostępne kupony widnieją pod ceną produktu dla niektórych sprzedawców

 • Bardziej zaawansowani użytkownicy, którzy obsługują swoje sklepy internetowe mogą wprost zaimportować listę towarów z Aliexpress do własnego sklepu na platformie Magento, Opencart albo WordPress (za pomocą szablonu Woocommerce). Umożliwiają one automatyczne dodanie towaru do sklepu, osadzenie obrazków na stronie i nawet tłumaczenie za pomocą Tłumacza Google. Wszystko co wam wówczas zostanie, to jedynie obsługa samych zamówień Aliexpress. Taki sklep działa na autopilocie i zapewnia maksimum zysku przez minimum nakładów pracy.
 • Tworząc własny sklep albo nawet profil Allegro do dropshippingu, zadbaj o promocję. Produkty same się nie wypromują i ich sprzedaż będzie szła bardzo powoli, dlatego musisz się reklamować w jakiś sposób w Internecie. Nie znaczy to jednak wcale, że musisz wydawać pieniądze na reklamę. E-commerce zapewnia super możliwości promocji jakich nie znajdziesz w zwykłym handlu, które wykonasz samodzielnie, bez płacenia za reklamę. Najbardziej popularne z nich to SEO, czyli pozycjonowanie, bardzo zyskowne długoterminowo, choć na wyniki możesz poczekać, promowanie się na forach, w komentarzach pod artykułami, a także stworzenie stron w mediach społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook. Zapewni stały dopływ klientów do twojego dropshippingowego interesu oraz ich wysokie zaangażowanie, dzięki czemu uzyskasz łatwo sprzedażowe konwersje.
 • Zadbaj też o dobry, atrakcyjny wygląd twojego sklepu czy strony. Pomogą ci w tym dobre szablony WordPress, które pozwolą na łatwe i szybkie zbudowanie strony oraz sklepu, a w przypadku Allegro w internecie znajdziesz gotowe ciekawe szablony aukcji. Dobry wygląd zwiększy konwersje, czyli sprzedaż w twoim sklepie.
 • Dla sklepów internetowych warto dodać newsletter w którym będziesz przedstawiać twoje najnowsze okazje dropshippingowe, pozwalający także zbudować bazę lojalnych klientów.
 • Niektóre nisze produktowe są znacznie bardziej zyskowne niż inne. Przejrzyj naszą całą stronę, aby dowiedzieć się, co warto sprzedawać na Allegro, sprowadzając z Aliexpress. Przed rozpoczęciem sprzedaży przelicz starannie zysk, włączając w to koszty prowizji Allegro, czy też koszty prowadzenia sklepu internetowego (hosting, domena, obsługa) i na podstawie tego ustaw ceny, wybierając odpowiednią dla siebie marżę.Istnieje wiele ciekawych opcji, które pozwolą wam sporo zarobić, a odkrywanie ich jest dużą zabawą!

Życzymy zatem powodzenia w dropshippingu i dobrej sprzedaży na Allegro lub w twoim sklepie internetowym.

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby napisać komentarz

Polub nas na Facebooku