Hobby

17 najdziwniejszych rzeczy „z Polski” na Aliexpress

Chińczycy wyprodukują wszystko. Zegarek z papieżem, popiersie husarza, obraz Jaruzelskiego, a nawet talary Zygmunta Augusta z 1533 roku i szablę kawaleryjską wzór 1934. Oczywiście tylko „original Polish” i z bezpłatną dostawą do Polski. W tym artykule przedstawiam najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące przedmioty na jakie natrafiłem przeglądając niewyczerpane pokłady sprzedawców z Aliexpress.

zygmunt

1. Talar Zygmunta Augusta z 1533 roku, postarzany i wygląda jak prawdziwy. Talary były monetami o największym nominale i napis na monecie po łacinie głosi „Zygmunt August Król Polski i Litwy”. Na karcie z komentarzami kupujący z Rosji, USA, Anglii i Polski zachwalają jakość monety. Cena: 2,16 dolara.

moneta z 1932 roku, 5 złotych z królową Jadwigą

2. Dla miłośników nowszej historii jest także moneta z 1932 roku, 5 złotych z królową Jadwigą. Kupujący z Australii chwali: „Excellent coin, thank you!”. Cena: 2,10 dolara.

jelonek

3. Jelonek-rogacz, posrebrzana moneta o wartości 20 złotych, już z 1997 roku. Zastanawiam się, ile później takich monet trafia na Allegro, jako „oryginały, kolekcja rodzinna, nie znam się na tym i nie wiem ile to może być warte”. Sądząc jednak po ilości kupujących z Polski, to pewnie niemało. Cena: 16 dolarów za 5 sztuk.

Metalowe przypinki z polską flagą

4. Metalowe przypinki z polską flagą. 89 dolarów za 200 sztuk. Wychodzi jedna za 1,70 złotego. Ale na Aliexpress można się targować, zwłaszcza jak weźmiemy więcej, to nawet dobry zwyczaj w Chinach.

koszulka polska

5. Do boju Polsko! Ale widać, że chińczyk robił, bo na koszulce z jakiegoś powodu jest napisane „est. 1025” – „założone w 1025 roku”. Pewnie to kopia z koszulki innego kraju, bo każdy Polak wie, że powinno być „est. 966” (nie sprzeczajmy się o datę). Cena: 16 dolarów, dostępne w rozmiarach S-XXXL.

ręcznie malowany obraz Jaruzelskiego

6. Może najlepiej skopiuję po prostu tytuł przedmiotu podany przez Chińczyka: „TOP HANDPAINT art work # oil painting # Poland communist politician Wojciech Jaruzelski – 36″ INCHES”. Tak, to ręcznie malowany obraz Jaruzelskiego o wysokości ponad 1 metra. „Over 10 skilled painters AND TOP ARTIST T. YONG to make oil painting on canvas”. No jak pan Yong namaluje, to na pewno Jaruzelski wyjdzie piękny. W ofercie sprzedawcy także Putin na płótnie i jacyś indianie. Cena: 83 dolary.

Zamek w Malborku

7. Tryptyk „Zamek w Malborku”, druk cyfrowy na płótnie, gdy wprowadzić trochę krzyżackiego klimatu do naszego wystroju wnętrz. Cena: 30-40 USD, w zależności od rozmiaru jaki wybierzemy.

patriotyczna obudowa iphone

8. Patriotyczna obudowa na iPhone5. Ale kupił tylko jeden kupujący z Ameryki. Pewnie jakiś polonus z Chicago, dumny ze swoich korzeni. 2,11 USD (około 8 złotych).

legia-warszawa

9. Sława Legii Warszawa dotarła nawet do Pekinu. Chętnie zamawiają Polacy. Cena: 2,99 USD.

klocki-cobi

10. Podróbka polskich klocków Cobi, pod nazwą Decool. 11,39 dolara.

polonez

11. Polonez w skali 1:43. 98,1 dolara.

model husarza

12. Model husarza – pewnie jest to także kopia jakiegoś polskiego producenta. Sprzedawca ma wiele innych ciekawych modeli, w tym Winstona Churchilla albo seksowną sołdatkę Armii Czerwonej. Cena: 20 dolarów.

szabla kawaleryjska

 

Szabla kawaleryjska - sklep

13. Ukochana broń Polaków. Szabla kawaleryjska wzór 34 z II Wojny Światowej, ostatnia polska szabla bojowa. Do 1939 roku wyprodukowano 40 tysięcy sztuk tej znakomitej broni, na szczęście od czego są Chińczycy z Aliexpress którzy kultywują tradycję polskiego płatnerstwa. Wygląda na idealną kopie. Cena: 177 dolarów (700 złotych). Na Allegro takie szable są sprzedawane po 1500 złotych. No cóż.

chopin - brąz

14. Popiersie z brązu największego polskiego kompozytora.

przypinka

15. A jak chcemy kogoś zdenerwować, to możemy mu wręczyć taką przypinkę. Co ci Chińczycy, to ja nawet nie wiem! 🙂 Cena: 18 dolarów/20 sztuk.

papież na aliexpress

16. I oczywiście nie może zabraknąć Papieża-Polaka. Stop cynku, łańcuszek 60 cm. Medalion jest zamykany. Cena: 3,48 dolara.

Smybol przyjaźni polsko-chińskiej

17. Symbol przyjaźni polsko – chińskiej. Bo jak wiadomo, Polak-Chińczyk dwa bratanki, i do szabli i do szklanki! Cena: 42 dolary za 20 sztuk.

Polub nas na Facebooku